Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Realizm w RPG
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast阷ny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

Do潮czy: 04 Gru 2004
Sk眃: Zielona G贸ra

PostWys砤ny: Pon Gru 13, 2004 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obys sie nie przeliczyl Lesionixie, ale armada ma dukrotna prawie przewage, a do tego czarodzieja na pokladzie.. My taka sila ognia nie dysponujemy, ale mamy czarna wdowe.. Mowiac mamy - nie twierdze ze my mamy tylko ma miasto.. juz zaczalem sie tak z nim personifikowac.. Co prawda jesli piraci przegraja to marny nasz los.. Moze dlatego sie tak bardzo przejmuje. A co do ciebie Lesionixie to watpie zebys zostal kapitanem statku bo sie na tym nie znasz, ale dowodca grupy abordazowej na jednym z okretow - hmmm.. mysle ze tu bys sie sprawdzil.. Smile I to jak malo kto - tylko naszym najwiekszym problemem jest przekonanie piratow ze jestesmy tu po to aby im pomoc i ze mamy doswiadczenie.. Potem bedzie z gorki.. Oby plan sie powiodl..
Lesionix
Mod Chaosu
Mod Chaosu

Do潮czy: 02 Gru 2004

PostWys砤ny: Wto Gru 14, 2004 00:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmmmm a powiedz mi Zeedzie ile jeszcze zosta艂o do pe艂ni ????? Bo mnie si臋 wydaje 偶e to b臋dzie jako艣 na dniach Twisted Evil Podr贸偶 z drowami jakie艣 r贸wne 2 tygodnie trwa艂a Very Happy Mo偶e b臋de m贸g艂 samodzielnie aborda偶 przeprowadzi膰 Very Happy
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

PostWys砤ny: Wto Gru 14, 2004 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazaj - bo oni maja czaordzieja i to nie byle jakiego na pokladzie. Takiego co jeden okret gdyby chcial zatopilby na pewno. Widzialem w Tremorii pokaz jego mocy.. Rzeznik na maksa..

Apropo realizmu.. To zastanawiam sie jak odegrac oslepienie gracza (chociazby chwilowe) oprocz tego ze zawiaze mu cos na oczach to musialbym go tez ogluszyc (zatyczki do uszu) zeby nic nie slyszal z moich opisow.. ciezka sprawa. Jak ktos ma jakis pomysl to niech wali smialo..
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w

Do潮czy: 30 Lis 2004
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Nie Sty 09, 2005 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trodna sprawa z tym jak odegra膰 oslepionego gracza... ale chyba pomys艂 zeby da膰 mu zatyczki jakie艣 do uszu nie jest z艂y...;p to chyba najlpesze co mo偶na wymy艣lic
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu

Do潮czy: 03 Gru 2004

PostWys砤ny: Sob Sty 15, 2005 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mo偶na te偶 go poprosi膰 zeby wyszd艂, albo je艣li gracz potrafi si臋 dobrze wczuwac to moze udawac ze nie s艂yszy opis贸w ; ale tac ysierzadko zdarzaj膮
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Zedd
Mod Mag贸w
Mod Mag贸w

PostWys砤ny: Sob Sty 15, 2005 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale wlasnie chodzi o to zeby nie popsuc mu zabawy.. Jesli musialby udawac ze nie slyszy opisow to byloby to troche sztuczne.. A tu chodzi o realizm.
Xarandil
Mod Elf贸w
Mod Elf贸w

Do潮czy: 30 Lis 2004
Sk眃: warszawa

PostWys砤ny: Pon Sty 17, 2005 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiessz co Zedzie moze by膰 cos takiego ze jak nagle straci wzrok to si臋 zrobi co艣 takiego ze panikuje i mowisz mu co on robi ty mu to mowisz... i n aczas trwania paniki ty nim kierujesz a nast臋pnie jak si臋 juz uspokoi to nie bedzie nic widzia艂 i sam raczej nigdzie nie dojdzie.... tak zabardzo a przyjaciele mog膮 mu pomoc i go prowadzi膰 albo co...
Powr髏 do g髍y
Go舵

PostWys砤ny: Pon Sty 17, 2005 13:49    Temat postu: zag艂uszanie Odpowiedz z cytatem

yyyy... nie s艂yszeli艣cie nigdy o zag艂uszaniu??

wskazuj膮cym palcem naciskacie na wewn臋trzny p艂atek ucha i naciskacie z szybkoscia jakies 4 razy na sek, na czas kiedy MG omawia co艣 z konkretnym graczem czy graczami na osobno艣ci. [zag艂uszacie oczywi艣cie oboje uszu Smile ]

nie wk艂adajcie palc贸w do 艣rodka ucha - tylko naciskajcie od zewn膮trz p艂atek - tak aby zamyka艂 i otwiera艂 kana艂 s艂uchowy.

Jednak na d艂u偶sze narady z MG - powyzej 3 minut - proponuje opuszczanie pomieszczenia sesji przez graczy kt贸rym nie dane jest us艂ysze膰 to co si臋 dzieje
Powr髏 do g髍y
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii

Do潮czy: 18 Sty 2005
Sk眃: Brama wymiar贸w p贸艂nocnego bieguna:)

PostWys砤ny: Czw Sty 20, 2005 01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba ten pomys艂 wypr贸bowa膰. A na marginesie to gra艂em z takim co to niby by艂 艣lepy nawet mia艂 zamkni臋te oczy tylko dlaczego zawsze s艂ysza艂 i widzia艂 wi臋cej ni偶 reszta dru偶yny razem wzi臋ta???

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekle艅stwo Wzg贸rz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powr髏 do g髍y
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu

Do潮czy: 03 Gru 2004

PostWys砤ny: Czw Sty 20, 2005 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no a mo偶e by tak zbudowa膰 taki mechanizm kt贸ry wysy艂a艂by fale do o艣rodku s艂uchu niewidomego , ze nei wiedzia艂by co si臋 dzieje Razz
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny

Do潮czy: 02 Lip 2005
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Sro Kwi 19, 2006 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mo偶e pro艣ciej wepchn膮膰 go do kibla i wrzuci膰 tam b艂yskdymk臋 Razz?!

Przera偶acie mnie!!! Ja nie wiem z kim wy gracie, ale ja z moimi graczami to honorowe chwyty stosujemy!!! Ja im pokazuj臋 map臋 ca艂ych podziemi, po czym m贸wi臋 dok膮d j膮 znaju - i oni tak graj膮, jakby tylko tyle wiedzieli, widzieli i s艂yszeli!!! Gdy team si臋 rozdzieli, to je偶eli nic wa偶nego nie robi to nawet z pokoju nie wychodzimy - no chyba, 偶e to co艣 poufnego (na przyk艂ad mroczny interes z portowym gangiem, b膮d藕 wizyta w zamtuzie - a i wtedy nie zawsze). Jak nie chc膮 gra膰 wobec was Fair to m贸wicie do widzenia - ja tak si臋 ju偶 po偶egna艂em z 2 graczami (akcja pod tytu艂em gracz zas艂ysza艂 - posta膰 info wykorzysta艂a) przed tem szczerze z nimi gadaj膮c i nak艂aniaj膮c do zmiany post臋powania.

I wystraszy艂y mnie te pierwsze teksty w tym Temacie! 7 atak贸w?! Magiczny pancerz?! Przepraszam, no ale to nie DnD!!! Wytrzyma艂o艣膰 na poziomie 9?! to chyba tylko Archaon tak膮 ma! Ja gram 3 lata jedn膮 postaci膮 i ani jednego magicznego przedmiotu nie mam, nawet medalika na niestrawno艣膰 - i jestem z tym szcz臋艣liwy - bo to nie DnD, ataki mam 4 - jewstem wi臋c uwa偶any za rze藕nika - owszem US na poziomie 91 za pomoc膮 d艂ugiego 艂uku, ale od dawna MG powiadamia mnie, 偶e wrogowie s膮 na takiej odleg艂o艣ci, 偶e wyci膮ganie 艂uku to g艂upota! Wt: 4, a pancerz to jaka艣 mierna zbroja sk贸rzana! Wybaczci臋 t膮 ostr膮 reakcj臋, no ale ludzie!!! Gram 6 lat i zadam wam pytanie: czy my nadal m贸wimy o Dark Fantasy Warhammerze?!

Jeszcze raz prosz臋 o wybaczenie. Przepraszam!

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Tzimisce
Mod Nekropolii
Mod Nekropolii

Do潮czy: 21 Lut 2005

PostWys砤ny: Sob Kwi 22, 2006 01:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam si臋 z pzedm贸wc膮! To nie jest jaki艣 tam psi D'n'D, tylko dark fantasy wfrp. Tu nie powinno by膰 magii i atak贸w na takim poziomie. To si臋 nie godzi...
Cytat:
Ja gram 3 lata jedn膮 postaci膮 i ani jednego magicznego przedmiotu nie mam, nawet medalika na niestrawno艣膰 - i jestem z tym szcz臋艣liwy - bo to nie DnD, ataki mam 4 - jewstem wi臋c uwa偶any za rze藕nika - owszem US na poziomie 91 za pomoc膮 d艂ugiego 艂uku, ale od dawna MG powiadamia mnie, 偶e wrogowie s膮 na takiej odleg艂o艣ci, 偶e wyci膮ganie 艂uku to g艂upota! Wt: 4, a pancerz to jaka艣 mierna zbroja sk贸rzana

Czy warto jest dlu偶ej gra膰 t膮 postaci膮? Z takimi statystykami to przecie偶 ju偶 si臋 nudne robi...
Powr髏 do g髍y
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik

Do潮czy: 23 Kwi 2006

PostWys砤ny: Nie Kwi 23, 2006 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja gram dopiero 3 lata ale ju偶 dawno zrozumia艂em 偶e Warhammer to dark fantasy. I jak patrze jak kto艣 si臋 chwali swoimi elfami, kt贸re robi膮 co im si臋 podoba (nie graj膮 z charakterem bo sobie wymy艣lili jaki艣 spos贸b 偶ebo to pomin膮膰) i maj膮 statystkyki 偶e mog膮 sobie z demonami 1 vs 1 walczy膰, to po co komu艣 takiemu dru偶ynka. Po za tym Warh to dark, a tam postacie nie s膮 heroiczne (chyba 偶e naprawde na to zas艂u偶膮) i w wi臋kszo艣ci powinni nie wyr贸偶nia膰 si臋 z t艂umu (przynajmniej na pocz膮tku). I pami臋tajcie, 偶e ka偶dy strzelaj膮cy z 艂uku w warhu, strzela raz na runde, chyba 偶e to elf jest, wtedy max 2. Bo nie jest mo偶liwym wypakowa膰 7 celnych strza艂 w ci膮gu 10 sekund. Celowanie wymaga czasu i skupienia. Wiem bo sam strzela艂em. Wi臋c je偶eli kto艣 mi powie 偶e wyci膮gnie wi臋cej ni偶 2 ataki strzeleckie na runde i to nie magicznie, to ja bym w 偶yciu z kim艣 takim nie gra艂. A jak widze elfa kt贸ry si臋 si艂uje na r臋ke z gigantem i wygrywa... szkoda gada膰. dlatedo niekr贸rzy powinni naprawde zmieni膰 system. Nie wiem jak takie postacie do偶ywaj膮 do takich stat, bo u mnie za byle g艂upote mo偶na zgin膮膰, a je艣li uwa偶am ze posta膰 gracza jest zbyt dobra, to zabijam, bo psuje r贸wnowage w grze. Bo o r贸wnowadze te偶 trzeba pami臋ta膰.
Powr髏 do g髍y
Urdhgag
Od藕wierny
Od藕wierny

Do潮czy: 02 Lip 2005
Sk眃: Festung Breslau

PostWys砤ny: Nie Kwi 23, 2006 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezgodz臋 si臋!

To nie takich ludzi trzeba usuwa膰 - to takie systemy jak DnD nale偶y t臋pi膰 ogniem i mieczem bo nam materai艂 na graczy psuj膮 Wink!!!

A tak na powa偶nie - nie przeginasz aby z tymi "za byle co mozna zginac"? Ja rozumiem, w powaznym starciu - ale mnie by wkurzalo bym ginal co 30 minut - jak ci gracze z toba wytrzymuj膮?! Wink

"Szybko si臋 poruszaja i nios膮 jakie艣 ksi膮偶eczki... Chowa膰 si臋!!! JEchowy nadlatuj膮!!!"
Powr髏 do g髍y
Dante_delire
Stra偶nik
Stra偶nik

Do潮czy: 23 Kwi 2006

PostWys砤ny: Nie Kwi 23, 2006 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mo偶e troche przegi膮艂em, ale mo偶na si臋 spodziewa膰 艣mierci na ka偶dym kroku. I wierzcie mi, je艣li gracze wiedz膮 co nad nimi wisi potrafi膮 dokona膰 niesamowitych rzeczy.
Powr髏 do g髍y
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Dzia艂 og贸lny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast阷ny
Strona 5 z 6

Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach