Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Dlaczego gracie??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Blackswordsman
Mod Bestii
Mod Bestii


Do³±czy³: 18 Sty 2005
Posty: 3965
Sk±d: Brama wymiarów północnego bieguna:)

PostWys³any: Sro Wrz 07, 2005 13:12    Temat postu: Dlaczego gracie?? Odpowiedz z cytatem

Ta zastanawiam się dlaczego ludzie grają w Rpg. Czy to z nudów , czy może alienują się bo nie radzą sobie z rzeczywistością, czy to powód do spotkania się pogadania i popicia, czy dla dobrej zabawy, odprężenia się i odpoczynku, a może dla rozwoju choryzontów lub wyobraźni, talentu artystycznego. Kto wie może niektóryz z was szukają w tym sposobu na życie??
Ja osobiście gram i prowadzę bo uważam to za świetną zabawę a przy okazji mogę spotkać znajomych , którzy na codzień latają gdzieś w terenie. Dlatego najbardziej lubię sesje na "żywo" czyli siedzimy w jednym pomieszczeniu i gramy:)
_________________
Jestem mieczem i zbrojÄ…. Moja droga tam gdzie krew.

MG tu i tam ^^
#Sesja Przekleństwo Wzgórz Hager Gatz
#Sesja Miasto Darrow
#Sesja Wichry Aderus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xsary
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 09 Sty 2005
Posty: 2039
Sk±d: Nowa Sól

PostWys³any: Sro Wrz 07, 2005 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kocham RPG, fantasy i całe to zamieszanie. Gram też dla zabawy i rozładowania stresu. Ten rodzaj zabawy rozwija nasza wyobraźnie, no i jak moja mama stwierdziła głowę do interesów. A czemu? Tego jeszcze nie rozszyfrowałem.
_________________
#Sesja Przyjaciel czy wróg? - Frank albo Fred
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Wilkołak
Mod Krasnoludów
Mod Krasnoludów


Do³±czy³: 05 Gru 2004
Posty: 562
Sk±d: wziąść kase na figurki?

PostWys³any: Sob Wrz 10, 2005 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gram bo lubie Razz Dla mnie sesje to przedewszystkim spotkanie z kumplami (czasami sesja zamienia się po prostu w spotkanie i zamiast grać kilka godzin przegadamy ale itak jest fajnie Smile i zabawa.. ale też trening mózgu.. Wymyślanie na szybko sytuacji czy nietypowych, dziwnych rozwiązań (jako gracz) lub zadań (jako MG).. to drugie przyznam szczeże że wychodzi mi trochę gorzej.. ale coraz lepiej Razz
A pozatym.. Nienawidze naszego świata (poza paroma osobami które bardzo lubie lub więcej, w jednym przypadku Smile, SYSTEMU, i mam ochotę wyjść z tego matrixa... Dlatego kocham fantasy i S-F.. Czy to jest alienacja? Chyba tak.. ale co z tego? [LoL]
_________________
Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Antares
Go¶æ





PostWys³any: Sob Wrz 10, 2005 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zaczeło się gdy w sklepie (moich rodziców z resztą) znalazłem grę "Magiczny miecz" i zaczołem interesować się fantasy. Następna to już była książka "księga wiedzy tajemnej" z kyórej szczeże mówiąc nic nie rozumiłem i tak naprawde to ją tyolko przejżałem (ważne że była fantasy) przez jakię następne 4 lata stała gdzięś schowana aż w nie pamiętam już jaki sposób spowrotem trafiła w moje ręce. Wtedy to nasunoł się ambitny pomysł żeby ją przeczytać. Co prawda mając jedną książkę wielu zasad się domyślałem i dopiero po roku udało mi śię rozszyfrować zasady.Właściwie to naprawde gram jakięś 2 lata i do dziś nie posiadam głównego podręcznika.
Powrót do góry
Madras
Szabrownik
Szabrownik


Do³±czy³: 28 Paz 2005
Posty: 18
Sk±d: Kraków :>

PostWys³any: Pia Paz 28, 2005 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezły hardcore, grać na podstawie dodatku ;D.

Gram bo gram, to hobby jak każde inne - jedni grają w piłkę, inni w quake'a, jeszcze inni w szachy, a ja gram w RPG.
_________________
Nadchodzi zima.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Raziel
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 27 Paz 2005
Posty: 284
Sk±d: Sylvania

PostWys³any: Wto Lis 15, 2005 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krótko acz treściwie: gram bo lubie Very Happy
_________________
Per mortis ad gloria!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Odwied¼ stronê autora
th3mon
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 21 Wrz 2005
Posty: 67
Sk±d: Ruda ÅšlÄ…ska

PostWys³any: Sro Lis 16, 2005 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gram/prowadzę z tych powodów, co niektórzy lubią pograć w piłę, oglądnąć film, czy wspinać się po górach. Niestety (czy stety Razz) dla mnie RPG przerodziło się w to czym dla palacza jest papieros, czy raczej narkotyk dla narkomana. Teraz to ja bez RPG niy mogę żyć Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Monstero
Starszy Prochowy
Starszy Prochowy


Do³±czy³: 15 Lis 2005
Posty: 279
Sk±d: z daleka

PostWys³any: Sro Gru 07, 2005 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadzę bo lubię dawać coś innym. Poprzez RPG można, tak jak przez książki czy film, ukazać pewne problemy, podpowiedzieć jak radzić sobie z pewnymi rzeczami.

A także gram, bo lubię czasem uciec do innego wymiaru (chociaż ostatnio coraz mocniej stoje na twardym gruncie naszej codziennej, kolorowej rzeczywistości).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
sssh
Starszy Szabrownik
Starszy Szabrownik


Do³±czy³: 21 Mar 2006
Posty: 30
Sk±d: Warszawa

PostWys³any: Pon Kwi 03, 2006 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gram? Bo..... eeee dlaczego? gram bo to sprawia przyjemność, bo jes to odskocznia od ponurej rzeczywistości, bo sesja to nie tylko rpg ale i spotkanie z ludżmi, bo rozszerza to moje zainteresowania.
Chociaż mam czasami serdecznie dość młotka, to zawsze do niego wracam.
Szkoda tylko, że coraz więcej z moich współgraczy wykrusza się, kiedyś nas było 10 a teraz 3. Ludzie wyrastają z tego, tak przynajmniej mówią.
A rpg to strzaszny pochłaniacz czasu, a tu praca, szkoła. Coraz mniej czasu.
Gdzie te czasy gdy grało się codziennie....nie wrócą już, nie wrócą.
_________________
Drwić sobie z filozofii, znaczy naprawdę filozofować.
Zdać sobie sprawę z nieistotności czasu, to stanąć u wrót mądrości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Jaracz
Markgraf
Markgraf


Do³±czy³: 29 Cze 2005
Posty: 2221
Sk±d: Olsztyn

PostWys³any: Wto Kwi 04, 2006 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RPG... to takie hobby, fantasy to obsesja... w moim przypadku oczywiście.
Gram bo lubię; bo to odgania stres życia codziennego (np. szkoły); bo rozwija wyobraźnię; bo można sie spotkać z kumplami; bo dostarcza różnorodnych wrażeń (od dreszczyku emocji, przez strach, aż po śmiech)... Gram, bo ta gra jest wyjątkowa. Wszystko dzieje się w umysłach kilku osób... to jest prawdziwy fenomen tej gry. Stworzyć wspólny świat, który niemal się widzi.
_________________
#Przyjaciel czy Wróg => Alex Zir, człowiek, magister alchemik.
#Przekleństwo Wzgórz Hager => Brokk Imrakson, krasnolud
#Sylvania - Ziemia Przeklętych => Gerhard, człowiek
#Lily et Pique - Blaise Cillianmour, szlachcic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora
Brujah
Rycerz Zamku
Rycerz Zamku


Do³±czy³: 04 Lut 2006
Posty: 327
Sk±d: Sylvania - Zamek Drakenhof

PostWys³any: Wto Kwi 04, 2006 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gram bo lubie. Gram bo w tej grze można stworzyć niesamowity klimat, którego nie stworzy się oglądając telewizję. Kilka osób przeżywa wspólne chwile uniesień, szczęscia i radości ale także i strachu, porażki i goryczy. Nic innego nie uwodzi mnie w tej grze jak klimat.
_________________
#Altdorf - Brujah, tak jakby człowiek Wink
#Dzielnica Kupiecka - MG Falandar Von Geldhaben (NPC)
#Pałac Mordu - Wolfram "Nachtmann"
#Przyjaciel czy Wróg? - Domarasc Ungardt "Marzyciel"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
kain
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 20 Lut 2005
Posty: 2262

PostWys³any: Sro Kwi 05, 2006 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu gram...........gram bo to uwielbiam, można sie oderwac od tego świata i "stać się kim się chce"
Można odgrywać siebie, kogoś innego lub sowje zupełne przeciweństwo.
Ja zacząłem przez przypadek lecz wiem jedno bez tego zycie moje bylo by szarsze i smutniejsze....no i nie spotkał bym was.
_________________
#sesja Miasto: Dante Cavenaghi
#sesja Wichry Północy: Kain

Kobiet potrafiących służyć za materac jest wiele na tym naszym nie najweselszym ze światów. Ale znalezienie dowcipnie czy roztropnie gadającego materaca nie jest już takie proste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> DziaÅ‚ ogólny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group