Forum forum.drachenfels.pl
Forum Zamku Drachenfels
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ciZaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci   ZalogujZaloguj 
[Strona Glowna Zamku]    [Komnata Konstanta]
Ulubiony czar

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat  
Autor Wiadomo¶æ
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Czw Gru 09, 2004 12:55    Temat postu: Ulubiony czar Odpowiedz z cytatem

Jakiego najczesciej uzywacie?
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Czw Gru 09, 2004 20:49    Temat postu: mocojeb Odpowiedz z cytatem

Moim ulubionym czarem jest mój własny - sklecony, o ile dobrze pamiętam na wzgórzach Hager zeszłej zimy, będąc na 2 poziomie magii iluzyjnej:

nazwa: Mocojeb

opis: czar ofensywny, rozrzedza i zagęszcza powietrze powodując efekt uderzenia wysokiego ciśnienia na celu [krasnoludom tłumaczę zawsze, że to jakby niewidzialne dwa młoty pierdolnęły cię z dwóch stron w łeb naraz]
nie bierze pod uwagę klasy pancerza, działa tylko na żywą tkankę

zasięg: wzroku
czas: natychmiastowy [rzucanie 1 tura]
składniki: nie potrzebuje

obrażenia: M + poziom maga + k6
*gdzie M - ilość przeznaczonych punktów magicznych przy stosunku 2PM=1 punkt obrażeń [max 8PM]

czar można modyfikować zwiększając np max ilość wzmocnienia czaru punktami magii [np 4 punkty na poziom maga]

przy takich założeniach mag 4 poziomu moze maxymalnie zadać [wydając 16PM]:

8 + 4 + 6 = 18 [wchodzi wszystko]

mocojeb, po prostu mocojeb...
Powrót do góry
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Orth> Nie no, czar jest swietny, ale jak Ci to powiedziec....Gdyby kazdy tworzyl sobie czary na wlasną rękę to byłby jeden wielki chaos, a takiego Dżabbersmoka mozna byloby ubic jednym skinieniem palca u nogi.
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem czar jest swietny. Magia iluzyjna wiec nie ma tam pewnie jakis powalajacych efektow wizualnych. Obrazenia duze, ale jednoczesnie chcialbym zwrocic uwage na ilosc wydanych PM-ow. To znacznie je rownowazy. Czarodziej zuzywajac prawie caly swoj potencjal jest zdolny niezle przylozyc. No chyba ze Orth biega z 80-cioma PM-ami - wtedy faktycznie dzabersmok to takie przerosniete pieczyste Razz Ale nie wydaje mi sie..
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Zedd
Mod Magów
Mod Magów


Do³±czy³: 04 Gru 2004
Posty: 722
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednym z moich ulubionych czarow jest czar przemiany. Wymyslony przez Rahla ktory jednak nie podal jego dokladnego dzialania.

nazwa: Przemiana w mysz (poziom 1)
Magia przemian

opis: czar pomocniczy, nie zadaje zandych obrazen.

zasięg: czarodziej
czas: rzucanie 2 tury, trwa do ponownej przemiany.
składniki: brak
PM: wartosc stala niezmiennie wynoszaca 12.

Dzieki temu czarowi przemienialem sie w mysz.. Zapytacie co w tym takiego boskiego.. - otoz ja odpowiem - nic. Oprocz tego ze swiat widziany z perspektywy myszy nabiera nowych barw. Trzeba uwazac czy za rogiem nie czai sie kot, czy gospodyni ze strachu nie przysunie ci walkiem. Nawet maly pajak urasta do olbrzymich rozmiarow i staje sie potencjalnym zagrozeniem. Jakie daje mozliwosci? - pomimo ze masz cialo myszy to umysl pozostaje bez zmian. Nie mozesz mowic, ale mozesz sluchac. I to najwazniejsza cecha tego czaru.
_________________
Zeddicus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Go¶æ






PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 23:25    Temat postu: mocojeb Odpowiedz z cytatem

ha ha

mocojeb jest slabiuśkim czarem patrzac na jego koszt

w mojej druzynie 2 poziom magiczny osiÄ…gnÄ…Å‚em po prawie 2 latach regularnego grania - i na tym lvlu mocojeb zadaje max 4+2+k6 z czego mam 24 punkty magii po full wypoczynku

wojownik po dwoch latach, po wpakowaniu w swoj rozwój tyle pdeków co ja magowi - jest w tym momencie wymiataczem

tak tak, drodzy panowie, magia to nienajsilniejsza strona naszego kochanego systemu - a swoją drogą rozwalają mnie posty w których niektórzy piszą o tym jak MG pozwala im na tworzenie herosów i obdarowuje artefaktami sigmara po 2 sesjach heh, powinniście kiedyś pograć szczurołapem, albo halflingiem z gruźlicą Very Happy
Powrót do góry
Nathaniel
Strażnik
Strażnik


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 57
Sk±d: Siedlce

PostWys³any: Pia Gru 10, 2004 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swięta prawda Orth... Niektorzy za bardzo przyzwycziali sie do gry herosami i nie wiem, naprawde nie wiem skąd tacy ludzie biąrą jeszcze chęci do dalszej gry. Przeciez to jest cholernie nudne! Ja osobiscie kocham wyzwania i grę na dość wysokim poziomie, z chęcią zagrałbym halflingiem (ktorym moim zdaniem jest naprawde cięzko grac ze względu na słabe rozwinięcia - przynajmniej na początku), no ale half nekromanta??? Jakos mi sie to nie widzi...
_________________
Niektóre kobiety są bezcenne,za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Lord Rahl
Mod Chaosu
Mod Chaosu


Do³±czy³: 03 Gru 2004
Posty: 464
Sk±d: Zielona Góra

PostWys³any: Sob Gru 11, 2004 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

panowie panowie bez przesady w heroicu wszystko jest możliwe:
robisz halfa, po pierwszych 2 przygodach, jego WW przekracza juz 70, a Inicjatywa 130, dodatkowo ma 6 ataków , no ale że przyłaczył się do jakiegoś halfickiego boga chaosu ( tyle ze takiego nie ma , ale zawsze można stworzyć Razz ) to przy czarze "Do kwadratu" liczba jego ataków wynosi 36, i w ten oto sposób z małego niepozornego halfa robi się prawdziwa maszyna do zabijania której nawet Mardagg ( prawdopodobnie źle napisałem ) może conajwyzej buty nosić, a jak słyszymy:
- to ja moim halfem ruszam do ataku
to wszyscy inni gracze idą się przespać i coś zjeść na 3 godzinki, a jak wracają to ów half jest w połowie swoich 36 ataków Wink
Teraz nasuwa siÄ™ pytanie:
gdzie są bogowie i jak skopać im dupe ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ
Orrendil
Basztowy
Basztowy


Do³±czy³: 14 Sty 2005
Posty: 142
Sk±d: Sith Fascoluinne

PostWys³any: Czw Lut 10, 2005 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja prowadzę właśnie halflindżce szczurołapce, nie z gruźlicą, ale z bliznami po wrzodach, dzięki czemu, razem z poziomem socjalnym trudno jej jest się dogadaćWink Orrendil też po dwóch latach grania jest na drugim poziomie, tyle, że jest magiem bitewnym. Co do tego czaru, to najczęściej ciskam kulę ognia, ale lubię też podać komuś rękęi go tym uśpić Twisted Evil Oczywiście nie przypadkowo napotkanemu człowiekowi Wink
_________________
Wenn ist das Nunstrück git und Slotermeyer?
Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Xarandil
Mod Elfów
Mod Elfów


Do³±czy³: 30 Lis 2004
Posty: 1266
Sk±d: warszawa

PostWys³any: Czw Lut 02, 2006 01:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam najbardziej lubie z magii prostej klątwe a jak jakaś poważniejsza magia to iluzje to daje taki wachlarz możliwości szczegulnie iluzoryczny wygląd świetny czar!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.drachenfels.pl Strona Glowna -> Wieża Maga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group